Otel Terlikleri - Otel Buklet Malzemeleri - Tek Kullanımlık ÜrünlerBuklet Nedir ?

Konuğun banyodaki gereksinimini karşılamak ve işletmenin reklamını yapmak için her konuğun gidişinden sonra yenilenen ve gelen konuğun kullanması için banyoya belli bir düzen dahilin de konulan tüketim malzemelerine buklet denir. Konuğa verilen hizmetin amacına ulaşabilmesini kolaylaştırmak, konuğun banyoda ihtiyaç duyabileceği  gereksinimlerini karşılamak ve işletmenin reklamını yapmak için buklet malzemeleri kullanmak önemlidir.

Banyo Buklet Malzeme Çeşitleri

Sabun, şampuan (bir kullanımlık), tıraş malzemeleri, vücut Şampuanı, vücut kremi, kulak temizleyici, törpü, diş fırçası ve macunu, losyon, kolonyalı mendil, pamuk terlik, duş Beresi, tarak vb. malzemelerden oluşur

BukletBuklet

Buklet Malzemeleri Yerleştirme Teknikleri

Kullanılacağı alandaki kendisine ayrılmış yere özel kaplar içerisinde kullanma sırasına ve kullanma amacına uygun olarak yerleştirilir. Yerleştirmede malzemelerin büyüklük ve Küçüklükleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Aynı zamanda işletmenin amblemi Görünecek şekilde yerleştirilmelidir.

BukletBuklet

Havlularının Yerleştirilmesi

Konaklama tesislerinde kullanılan havlular odalarda tesis tarafından belirtilen yerlere yine tesis tarafından belirlenen şekilde yerleştirilir. Havlu ve bornozlar genellikle banyolarda bulunan askılara yerleştirilir. Konuğun en rahat şekilde alabileceği ve kullanabileceği şekilde Düzenlenir.

Kontrol Etme

Banyo buklet malzemelerinin yeterli sayıda, tam olarak kullanım sırasına uygun ve kullanım yerlerine uygun olarak yerleştirilip yerleştirilmediği işlem bittikten sonra tekrar kontrol edilmelidir. Kontrollerdeki temel hedef, ileride meydana gelebilecek olumsuz sonuçları önlemek ve konuğun memnuniyetini sağlamak içindir.